Fundacja Ty Ja On

Bardzo ciekawa i innowacyjna inicjatywa. Spytacie dlaczego, przecież ośrodków dla osób w kryzysie bezdomności jest dużo w Polsce. Może nie wystarczająco, ale jest sporo. Owszem, ale to co proponuje Fundacja Ty Ja On jest sprawą pozornie banalną, a innowacyjną. Na całym świecie ośrodki dla osób w kryzysie bezdomności są tylko damskie lub męskie.

Fundacja Ty Ja On będzie dążyć do powstaniaośrodka/hostelu dla rodzin w kryzysie bezdomności. Dziś osoby bezdomne traktowane są gorzej niż uchodźcy. Uchodźcy nie są rozdzielani. Rodziny mieszkają w takich ośrodkach na wzór hosteli (sam pracowałem w takim miejscu 1,5 roku). Pozwala to uniknąć negatywnych skutków rozłąki. Pokoje zamykane są w takich ośrodkach dla uchodźców na klucz, nikt tych ludzi nie niepokoi. Mają zapewnioną opiekę medyczną i prawną. Dlaczego osoby w kryzysie bezdomności mają być gorsze? Fundacja Ty Ja On pragnie stworzyć nową jakość. Osobiście będę wspierać tą inicjatywę oraz dążyć do powstania nie jednego ale dużo większej liczby takich hosteli. Dlaczego obywateli własnego kraju traktować mamy gorzej niż uchodźców? Im szybciej nadejdzie pomoc takim rodzinom, tym więcej z nich stanie szybko na nogi.

Do tego potrzeba dobrej woli gmin i samorządów, o co myślę, że dzięki Piotrowi Ikonowiczowi z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej uda się zawalczyć. Prezes Kaczyński obiecał w kampanii wyborczej w 2015 roku trzy miliony mieszkań dla młodych. Jak się okazało to wyszło im jak zwykle wszytko na odwrót. Mamy mieszkania po trzy miliony. Nie budując nowych, tanich, mieszkań socjalnych oraz komunalnych i czynszówek, Polska się wyludni. Polacy nie będą w stanie budować więzi, zakładać rodzin, niepewni o swoją przyszłość. A bez ośrodków dla rodzin w kryzysie bezdomności przy najbliższym kryzysie ekonomicznym czeka nasz kraj eksodus emigracyjny Polaków za chlebem oraz całe rzesze ludzi bezdomnych, biednych, pracujących.

Wynajmujących mieszkania za horrendalne kwoty od krezusów posiadających owe lokale na wynajem. Polsce na już potrzebny jest program budowania i uruchomiania ośrodków dla rodzin w kryzysie bezdomności, budowanie tanich mieszkań socjalnych, oraz budowania tanich mieszkań niskometrażowych na start dla młodych. Procedura wykupu powinna być niemożliwa, zaś możliwe powinno być meldowanie się w tych miejscach. Ponadto powinna być możliwa zamiana małej kawalerki na większe mieszkanie w momencie założenia rodziny. Takie równoległe działania zapewnią Polsce rozwój. W innym wypadku Polska się wyludni. Ludzie przestaną się rozmnażać, wyjadą za lepszymi warunkami życia."
A wszystkim życzę dobrego dnia i mnóstwa refleksji...
Syriusz.

 

 

 

Myślę , że jak spotkam powtórnie tego Człowieka , zamieszka On w takim Domu jaki pragniemy stworzyć...Fundacja ma taki cel.